fapatech

Dijital Teknoloji Girişimi

Yapay zeka eğitimi

Yapay zekanın önemine dair çok şey duymuşsunuzdur. Yakın gelecekte yapay zeka daha çok sayıda insanın uzmanlık konusu olacak. O uzmanlar bugünün çocukları.

Çocukların algoritmik düşünce ve yapay zeka ile şimdiden tanışması;

onların çok boyutlu ve derinlikli düşünebilme, analitik düşünce, doğru karar verme,  yaratıcı düşünme, ortak çalışma, mühendislik yaklaşımlarını kavrama, temel matematik ve fizik becerilerini artırma, soyut düşünme ve düşündüğünü ifade etme becerilerini geliştirir.

Çocukların işlerin nasıl gerçekleştiğinin farkında olmaları ve teknolojinin nasıl üretildiğini bilmeleri yeteneklerinin anlaşılması için önemlidir. 

Çocuklar için hazırlanan bu eğitimde Yapay Zeka (AI)’nin temel kavramlarından Makine Öğrenmesinin (ML) modelleri, temel modellerin kodlanması ve uygulamalarının yapılması amaçlanmaktadır. Ders süresince Yapay Zeka’nın ve Makina Öğrenmesinin ne olduğu, hayatımızı nasıl kolaylaştırdığı ve geleneksel programlamadan ayıran şeyleri birlikte öğreneceğiz.  

Hangi yaş grubu için uygun?

10 – 15 yaşları için uygundur.

Kontenjan kaç kişi?

Eğitime maksimum 10 kişi kabul edilecektir.

Eğitim için nelere ihtiyaç vardır?

Eğitime katılacak öğrencilerin etkinliklere bilgisayarları ile katılmaları ve temel düzeyde blok programlama diline (Scratch) hakim olmaları gerekmektedir. Ayrıca çocukların kullandığı cihazların internet bağlantıları da olmalıdır. 

Eğitimler nasıl gerçekleştirilecek?

Öğrencilere verilecek olan eğitimler covid-19 pandemisi sebebi ile online olarak gerçekleştirilecektir. Uygulamalı eğitimler seklinde planlanmıştır. Eğitimlerin verilmesinde alanlarında uzman öğretmenler görev alacaklardır. Toplam 10 ders saati. Ders saatleri eğitim programında verilmiştir. 40 dakikada 10 dakika molalar şeklinde gerçekleştirilecektir.

Eğitim sonunda belge verilecek mi?

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara blockchain tabanlı katılım belgesi düzenlenecek.

Kullanılacak teknolojiler nelerdir?

Araç, tamamıyla web tabanlıdır ve kullanmak için herhangi bir kurulum veya karmaşık ayarlar gerektirmez. Okulllar ve gönüllülerce yönetilen kodlama grupları tarafından kullanılmak üzere çocuklara yönelik olarak tasarlanmıştır ve öğretmenlerin veya grup liderlerinin öğrenci erişimini yönetebilmeleri için bir yönetim sayfası sağlar.

Kullanılacak teknoloji Dale Lane tarafından, IBM Watson Developer Cloud API’leri kullanılarak oluşturulmaktadır.

Malzemeler:

Tüm malzemeler sağlanacaktır.

İptal politikası:

Kurs başlamadan 48 SAAT iptal edilirse para iade edilir.

Yaş Gereksinimleri:

9-16 yaş

İlave bilgi:

* Önkoşul: Öğrencilerin temel programlamada altyapıya sahip olmaları gerekir

Ücret:

Satın alma linki

Next Post

Previous Post

© fapatech